День безпечного Інтернету

Щороку в перший вівторок лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day).

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності

Відео з інтерв’ю містять огляди щодо сучасного стану безпеки в Інтернеті та поради щодо безпечної поведінки в Інтернеті.

Онлайн-курс “Права людини в освітньому просторі”

Третій модуль курсу розкриває тему «Права людини та Інтернет»: еволюція концепції прав людини у цифрову еру, результати моніторингу сайтів закладів освіти в Україні (2018).

Серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті»

Дізнайтесь, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних Інтернет-спілок, сексуального насильства.

Переглянути освітній серіал

Онлайн-курс з медіаграмотності для батьків

Урок для підлітків «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?»

Урок був розроблений у співпраці з кіберполіцією та видавництвом «Ранок», за підтримки Vodafone Україна. Інтернет-партнер уроку Датагруп.

Мета уроку – інформування дітей про ризики надсилання своїх інтимних фото, а також про злочини, які з цим пов’язані. В уроці використовуються відео матеріали інформаційної кампанії Європолу (європейська поліція) та завдання в форматі діалогу.

Відео Розробка уроку

Відео про безпеку в Інтернеті

Канал “Права людини та Інтернет”

Канал містить 8 роликів, що відповідають змісту розділів Посібника з прав людини для Інтернет-користувачів та пояснювального меморандуму (Рекомендація СМ/Rec(2014)6 Комітету міністрів країнам-членам щодо посібника з прав людини для Інтернет-користувачів – пояснювальний меморандум).

Довідково-інформаційні матеріали

Клан Кліц Клац. Виховання дітей в цифрову еру – Посібник для батьків – веб-сайт

WebWeWant (Інтернет який ми хочемо) – Робочий зошит для підлітків

Web We Want (Інтернет, який ми хочемо) –Посібник для вчителів